Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) Nedir?

"Kamu kurum ve kuruluşları, organize sanayi bölgeleri ile 13/1/2011 tarihli ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa göre faaliyet gösteren şirketler tarafından, işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sunmak üzere kurulan gerekli donanım ve işyeri hekimleri,A,B veya C sertifikaya sahip iş güvenliği uzmanları ve sağlık personellerine sahip olan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca yetkilendirilen birimi ifade eder. "

Harita Bilgisi

 

 

  • İSG Haberler: Ev kazalarında her yıl 10 bin çocuk sakat kalıyor. (devamı)
  • İSG Haberler: Belgesiz İşçi çalıştıranlara ceza kapıda(devamı)
  • İSG Haberler:Tüm İşverenleri ilgilendiren İlkyardım Yönetmeliği Değişti (devamı)

Biz Kimiz ?

Cuma, 29 May 2015 09:50

 

Ayrıntı OSGB, firma  yetkililerimizin  uzun yıllara dayanan danışmanlık birikiminin de pozitif etkisiyle, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında çalışma hayatımızda oldukça önemli hale gelen iş sağlığı ve güvenliği konusunda profesyonel hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

Ayrıntı OSGB, yetişmiş insan gücüyle iş dünyasına  iş sağlığı ve güvenliği  alanında fayda sağlayacak programlar geliştirmek, uygulamak, sürekli iyileştirmek ve değer sağlamak üzere yola çıkmıştır.

Ayrıntı OSGB   , iş sağlığı ve güvenliğini yasal zorunluluk olmaktan çıkarıp bir yaşam tarzı haline getirerek, ülkemizin bu konuda yüksek standartlara ulaşmasını sağlamaya katkı sunmayı amaçlamaktadır. İş kazalarının mümkün olduğunca aza indirildiği, insan odaklı bir toplumun birer üyesi olmak Ayrıntı OSGB ailesinin en büyük hedefidir.

Ayrıntı OSGB, bir çok kuruluşa nitelikli ve eğitimli uzman ve sağlık personeli seçilmesi ve yerleştirilmesi konusunda hizmet vermekte ve işyerinin risklerini yöneterek çalışanların çalışma ortamlarını sağlık ve güvenlik şartlarını en üst düzeyde gözeterek düzenler,sağlık kontrollerini ve eğitimlerini planlayarak uygular.Çalışanları özel bir takip programı ile takip ederek sağlık performanslarını ve çalışma ortamlarını sürekli ölçülebilir ve kontrol altında tutmaktadır.

Ayrıntı OSGB, işletmenizin İş Sağlığı ve Güvenliği mevzuatından doğan yükümlülüklerini yerine getirir ve işletmenizi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na karşı temsil eder.

Ayrıntı OSGB, Mersin ve Mersin’e sınırı olan Antalya,Karaman,Konya,Niğde,Adana illerinde faaliyet göstermektedir.

Son Düzenlenme Perşembe, 26 Kasım 2015 14:48
Bu kategoriden diğerleri: Kısaca »